مسؤول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت :
 
اتمام پروژه دانشگاه شهرضا پیش از سایر پروژه های در دست اقدام

 

 

مسؤول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت : اتمام پروژه دانشگاه شهرضا پیش از سایر پروژه های در دست اقدام

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی شهرضا، مهندس اشکان قهاری، عصر روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه در مراسم تجلیل از خیران  مرکزآموزش عالی شهرضا با اشاره به اقداماتی که وزارت نفت برای تکمیل پروژه‌های سطح کشور انجام می‌دهد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۶۰۰ پروژه با بودجه‌ای بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور بر عهده وزارت نفت است.

وی با اشاره به تکمیل ۳ هزار و ۴۰۰ پروژه از مجموع این ۳ هزار و ۶۰۰ پروژه، گفت: حدود ۲۰۰ پروژه در سطح کشور با بودجه‌ای بالغ بر ۲۰۷ میلیارد تومان در کشور باقی مانده که اقدامات تکمیلی آن در حال انجام است.

مسؤول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت ادامه داد: از مجموع این پروژه‌ها ۱۴ پروژه مربوط به وزارت علوم در سراسر کشور است که در حدود ۵۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه پروژه دانشگاه شهرضا در راستای مصوبه بند ز سفر ریاست محترم جمهور در سال ۸۸ بوده و تا سال ۱۳۹۳ جذب نگردید اظهار کرد: پروژه مرکزآموزش عالی شهرضا در آبان ماه۱۳۹۳ به عنوان پروژه فاقد اولویت از طرف وزارت نفت شناخته شد و از لیست تعهدات طرح کمک به عمران مناطق خارج گردید که با توجه به تلاش های مستمر مرکزآموزش عالی شهرضا به عنوان تنها پروژه در لیست پروژه های شرکت نفت برای سال ۱۳۹۴ مجددا منظور و ابلاغ گردید.

وی پروژه دانشگاه شهرضا را آخرین پروژه وزارت نفت در سال‌های گذشته معرفی کرد و افزود: این پروژه با وجود این که به عنوان آخرین پروژه عام‌المنفعه این وزارتخانه به‌ حساب می‌آید، اما پیش از بسیاری از پروژه‌های ما به بهره‌برداری رسید.

قهاری اذعان کرد: متأسفانه هنوز پروژه‌هایی موجود بوده که پیش از پروژه دانشگاه شهرضا شروع شده و  هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی افزود: این پروژه به عنوان یک پروژه مشارکتی به بهره‌برداری رسیده که سهم کوچکی از آن متعلق به وزارت نفت است.

وی با اشاره به این نکته که بودجه این پروژه‌ها از منابع داخلی وزارت نفت تأمین می‌شود، تصریح کرد: وزارت نفت با محدودیت‌های فراوانی که دارد، بخشی از توان خود را در این پروژه‌های عام‌المنفعه در زمینه‌های مختلف صرف کرده است.

مسؤول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت اولویت اول این وزارتخانه را توسعه میدان گازی پارس جنوبی دانست .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.