مرکز مشاوره مجازی (آنلاین) در حوزه‌های تحصیلی، روانشناختی و آسیب‌های اجتماعی در مرکز آموزش عالی شهرضا راه‌اندازی شد.

دکتر جنتی معاون آموزشی و دانشجویی مرکز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن تعطیلی کلاس های درس دانشگاهی، اظهار داشت: این سامانه  در راستای مسولیت اجتماعی دانشگاه و حفظ سلامت روان دانشجویان  با بهره مندی از مشاوران توانمند مرکز مشاوره دانشگاه به صورت خدمات دهی مجازی و برخط صورت می پذیرد.

وی همچنین ایجاد ساختار مناسب بمنظور ارائه خدمات مشاوره ای غیرحضوری و برخط به دانشجویان را یکی دیگر از برنامه های در حال  اجرای معاونت دانشجویی دانشگاه برشمرد و گفت: با تعطیلی دانشگاه ها، عملاً مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه که فعال بود، امکان مشاوره حضوری را از دست داد.

دکتر جنتی افزود: این مشاوره ها غالباً درحوزه های مختلف؛ از جمله تحصیلی، ازدواج، اخلاق، خانواده، سبک زندگی و … در سامانه مجازی و از طریق وب کم و به صورت کاملا ایمن توسط مشاورین دانشگاه صورت می  پذیرد.

معاون دانشجویی مرکز همچنین از برگزاری دوره های مهارت افزایی مجازی با موضوعات روانشناسی و آسیب های اجتماعی و تولید محتوای آموزشی توسط مرکز مشاوره دانشگاه خبر داد و گفت : این دوره ها با تقاضای دانشجویان و به صورت آنلاین در سامانه آموزشی دانشجویان ارائه و برگزار می گردد.

وی در پایان گفت: این سامانه مشاوره سلامت به همت مرکز مشاوره و همکاری گروه آموزش های آزاد و مجازی و گروه فناوری اطلاعات دانشگاه به ارائه خدمات مشاوره ای به  دانشجویان می پردازد.

شایان ذکر است مرکز آموزش عالی شهرضا در جنوب استان اصفهان و  با حدود هزار دانشجو دارای ۵ گروه آموزشی، ۶ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا  کارشناسی ارشد و ۲ دانشکده است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.