رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا با تبریک شروع سال تحصیلی ۹۴-۹۳ دانشگاه و خوش آمدگویی به دانشجویان جدیدالورود سخنانی را پیرامون تأسیس دانشگاه دولتی شهرضا و روند پیشرفت و توسعه این دانشگاه و رسالت و وظایف دانشجویان ارائه کرد.
حمیدکریم‌زاده با اشاره به تأسیس دانشگاه دولتی شهرضا و متعاقب با آن پذیرش دانشجو در مهرماه ۱۳۹۰، به جایگاه فعلی این دانشگاه در سطح دانشگاه‌های استان اصفهان افزود: مجموع رشته‌های این مرکز آموزش عالی ۶ رشته است که در مقاطع تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، مهندسی تکنولوژی کامپیوتر (سخت‌افزار و نرم‌افزار) و کارشناسی پیوسته مهندسی برق گرایش الکترونیک و قدرت، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و سخت افزار، مهندسی مکانیک و کارشناسی ریاضیات و کاربردها دانشجو می‌پذیرد.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا گفت: تعداد دانشجویان این مرکز در مهرماه سال جاری به حدود ۷۰۰ نفر رسیده است.
سروان شجاعی، مسئول نظام وظیفه ستاد فرماندهی ناجا شهرضا در ادامه جلسه به نکاتی پیرامون نظام وظیفه دانشجویان و قوانین جدید و استفاده از معافیت تحصیلی اشاره کرد و سپس سروان رضایی سرپرست معاونت پیشگیری ناجا شهرستان شهرضا توضیحاتی پیرامون پیشگیری از مواد مخدر، دوست‌یابی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تهدیدهای فضای مجازی ارائه کرد.
در ادامه محسن جنتی، مدیر فرهنگی و اجتماعی مرکز نکاتی را در زمینه استفاده از سامانه طرح پایش فرهنگی دانشجویان در درگاه www.farhangishu.ir و ایجاد تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی هنری و انجمن‌های علمی و حمایت و پشتیبانی از آنها صحبت‌هایی بیان کرد.
محمد حسن طالبیان استاد مشاور دانشجویی مرکز آموزش عالی شهرضا در ادامه به بحث پیرامون زندگی دانشجویی، مسئولیت‌ها و وظایف دانشجویان و زندگی درخوابگاه‌های دانشجویی و آسیب‌های آن پرداخت.
محمدرضا انصاری معاونت آموزشی و پژوهشی مرکز نیز در ادامه این مراسم در مورد آیین‌نامه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی توضیحاتی را ارائه داد و در ادامه مدیران گروه برق و الکترونیک، ریاضیات، مکانیک وکامپیوتر در فضایی دوستانه در رابطه با رشته تحصیلی و دروس انتخابی، نحوه انتخاب واحد با دانشجویان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
برنامه اردوی معارفه دانشجویان جدیدالورد با سخنرانی و نماز جماعت حجت الاسلام والمسلمین انصاری‌پور مشاور مذهبی دانشگاه پایان پذیرفت.