یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 05:35

دکتر محسن جنتی به عنوان یکی از اعضای ارشد انجمن جهانی مهندسان برق و الکترونیک منصوب شد


دکتر محسن جنتی به عنوان یکی از اعضای ارشد
انجمن جهانی مهندسان برق و الکترونیک
(IEEE Senior Member) 
منصوب شدبه گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا؛ دکتر محسن جنتی عضو هیأت علمی دانشگاه شهرضا و مشاور شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه با توجه به انجام فعالیت های حرفه ای، علمی و پژوهشی به عنوان یکی از اعضای ارشد این انجمن معرفی شد.

انتخاب عضو ارشد انجمن جهانی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE Senior Member)  نيازمند تجربياتي است كه نمايانگر رشد حرفه‌اي متقاضي باشد. از ديگر شرايط متقاضي جهت ارتقا به مرتبه Senior Member اين است كه فرد مي‌بايست به مدت حداقل 10 سال در زمينه مورد نظر فعاليت حرفه‌اي داشته و حداقل 5 سال داراي عملكرد برجسته باشد.

عضویت در انجمن مهندسان برق و الکترونیک  IEEE، شامل چند رده از عضو دانشجو (Student Member) تا عضو فلو (IEEE Fellow)  می‌باشد. ارتقای رده عضویت تا رده عضو کامل (Full Member) با توجه به پرداخت حق عضویت و سنوات شخص صورت می‌گیرد، اما دستیابی به دو رده آخر عضویت، یعنی عضو ارشد (Senior Member) و عضو فلو (Fellow Member)  فقط انتصابی بوده و منوط به دستاوردهای شایان علمی و اجرایی در حیطه تخصصی فرد می‌باشد.

شایان ذکر است ؛انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت حرفه‌ای و بیش از 420 هزار عضو، بزرگترین انجمن تخصصی مهندسی برق در دنیا می‌باشد. این انجمن در سال 1984 با ادغام دو انجمن مهندسان رادیو و انجمن مهندسان برق آمریکا شکل گرفت که قدمت مورد اخیر به سال 1884 باز می‌گردد. از موسسان و روسای پیشین این انجمن و انجمن‌های مادر آن، می‌توان به دانشمندان شاخصی همچون تامسون، الکساندر گراهام بل، نیکولا تسلا و توماس ادیسون نام برد. در حال حاضر این انجمن دارای عضو در بیش از 160 کشور جهان می‌باشد که نیمی از این افراد از خارج از ایالات متحده هستند. بخش ایران این انجمن با بیش از 3 هزار عضو و 50 سال سابقه تأسیس، از فعال‌ترین بخش‌های این انجمن به شمار می‌آید.
 

 
 

   1398/3/5 10:23    تعداد بازدید :  391


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 391
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )