یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 06:22

بازدید دانشجویان دانشگاه از پایگاه پشتیبانی چهارم رزمی هوانیروز و مرکز صنایع یاعلی(ع) هوانیروز اصفهان


بازدید دانشجویان دانشگاه از پایگاه پشتیبانی چهارم رزمی هوانیروز و مرکز صنایع یاعلی(ع) هوانیروز اصفهان


 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا ، صبح دوشنبه 13 اسفند ماه جمعی از دانشجویان رشته مکانیک دانشگاه از پایگاه پشتیبانی چهارم رزمی هوانیروز و مرکز صنایع یاعلی(ع) هوانیروز اصفهان بازدید کردند.
 
در ابتدای این بازدید، جانشین پایگاه چهارم رزمی نیروی هوایی اظهار کرد: این پایگاه از سال 78 تاکنون وظیفه تعمیرات، پشتیبانی و ساخت قطعات بالگردها را برعهده دارد، این در حالی است که قبل از انقلاب اسلامی تعمیر و ساخت این قطعات به عهده مستشاران آمریکایی بود و هزینه‌های زیادی به آنان پرداخت می‌شد.
 
در ادامه دانشجویان از کارگاه انتقال نیرو، خط مونتاژ و دمونتاژ، کارگاه الکترونیک هوایی، کارگاه سلاح، کارگاه تعمیرات قطعات هیدرولیک، کارگاه تولید قطعات پلاستیکی، کارگاه آبکاری قطعات، معاونت ساخت و تولید، واحد بسته بندی، واحد کنترل کیفیت، واحد تولید کامپوزیت و در آخر از محوطه شنوک که شامل بالگرد های باری ( بویینگ سی اچ 47 ) هوانیروز بود، بازدید کردند.
 
گفتنی است در هر یک از کارگاه‌ها اساتید مربوطه به طور کامل وظیفه هر بخش را برای بازدیدکنندگان شرح و پاسخ سوالات آنان را بیان می‌کردند، پایگاه پشتیبانی چهارم رزمی هوانیروز و مرکز صنایع یاعلی(ع) هوانیروز اصفهان با همت مهندسین جوان و با استفاده از دانش بومی در ساخت بسیاری از قطعات به خودکفایی رسیده‌ و توانسته‌ است دست مستشاران آمریکایی را از صنعت هوانیروز کشور کوتاه کند.

جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید
   1397/12/28 10:56    تعداد بازدید :  638


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 638
5.1/10 (تعداد آرا 11 نفر )