دوشنبه 05 فروردین 1398 ساعت 06:28

شورای دانشجویان مشاور در دانشگاه شهرضا تشکیل شد


رئیس دانشگاه شهرضا:
شورای دانشجویان مشاور در دانشگاه شهرضا تشکیل شد


به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا، دکتر امیر حسین علی بیگی با اشاره به تشکیل شورای دانشجویان مشاور در دانشگاه شهرضا، اظهارداشت: برای استفاده هر چه بهتر از ظرفیت دانشجویان در زمینه‌های مختلف دانشگاهی، این دانشگاه «شورای دانشجویان مشاور» را متشکل از دانشجویان دختر و پسر تشکیل داده تا گام مؤثری در راستای دستیابی اهداف مورد نظربردارد.
 
وی با بیان اینکه ارتقای حس مسئولیت‌پذیری و نقد در دانشجویان یکی از اهداف تشکیل این شورا است، تصریح کرد: ارتقای شایستگی و روحیه مشارکت و همیاری دانشجویان در امور ذی‌ربط، انتقال نگرانی‌ها و دغدغه‌های دانشجویان به مسئولان، پیگیری درخواست‌های دانشجویان در زمینه‌های مختلف و کمک در اجرای بهتر مصوبات و آیین نامه‌های مرکز از دیگر اهداف تشکیل این شورا است.
 
رئیس دانشگاه شهرضا با بیان اینکه دانشجویان در این شورا می‌توانند پیشنهادهای موثر برای بهبود عملکرد بخش‌های مختلف دانشگاه ارائه دهند، گفت: زمانی که از مقام استادی سخن می‌گوییم از جایگاهی صحبت می‌کنیم که می‌تواند الگو دهنده و هدایت‌کننده مسیر زندگی دانشجویان باشد. 
 
وی با بیان اینکه ممکن است دانشجویان جدیدالورود در برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مشکل داشته باشند، افزود: دانشجویان ذهنی فعال و منتقد دارند بنابراین باید توان همراهی و همفکری با دانشجو و عواطف و احساسات او را داشته باشیم. 
 
دکترعلی بیگی با بیان اینکه ارتباط با دانشجو  فقط ابعاد لفظی و کلامی نیست باید با مشارکت دادن دانشجویان در تصمیم‌سازی و پیاده‌سازی تصمیم‌ها به آنها بها داد، گفت: در این صورت دانشجو احساس می‌کند وجودش در دانشگاه ارزشمند است و ارتباطی دو سویه بین دانشجو و دانشگاه شکل می‌گیرد.
 
وی با تأکید بر اینکه باید از دانشجویان بخواهیم در امور مختلف، دانشگاه را یاری کنند، بیان کرد: مشارکت دانشجویان در امور دانشگاه سبب می‌شود که دانشجو دیگر مشکلات دانشگاه را متعلق به مسئولان نداند و خود را در حل آنها سهیم می‌داند و با توجه به انرژی بالا و شور نشاط جوانی، حضور دانشجویان در کنار مسئولان برای حل مشکلات دانشگاه موثر خواهد بود. 
 
جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک نمایید

 
   1397/7/29 11:27    تعداد بازدید :  291


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 291
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )