شنبه 04 اسفند 1397 ساعت 11:56

دکتر مطهر خبرداد؛ برپایی سیمنارهای متعدد همزمان با هفته پژوهش/همکاری خوب دانشگاه با مراکز دولتی و غیردولتی


معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا خبرداد؛
برپایی سیمنارهای متعدد همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه شهرضا/ همکاری خوب دانشگاه شهرضا با مراکز دولتی و غیردولتی


معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا گفت: همکاری های بسیار خوبی میان اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرضا و مراکز مختلف دولتی و غیردولتی برقرار شده است البته به دلیل مشکلات مالی که ارگان های مختلف با آن درگیر هستند، یک سری محدودیت ها در حال حاضر وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا ؛ دکترصادق مطهر در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اصفهان به مناسبت هفته پژوهش، اظهار کرد: پژوهش یک مقوله صرفاً دانشگاهی نیست، بلکه موضوعی است که کل جامعه به آن نیاز دارد.

مردم از مراجع ذی صلاح اطلاعات کسب کنند

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا با بیان اینکه همه مردم در مورد چیزهایی که نمی دانند مایل به کسب آگاهی هستند، تصریح کرد: اگر این کسب آگاهی از کانال پژوهش و توسط پژوهشگران باشد و جواب درستی به نادانسته های مردم بدهد آثار اجتماعی آن مثبت است، اما اگر این کسب اطلاع منجر به ایجاد شایعه و کسب خبر از مراجع ناشایست باشد، ممکن است منجر به بروز پیامدهای اجتماعی شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اثر امواج وای فای بر سلامت انسان یک مسأله اجتماعی است که نیازمند پژوهش توسط پژوهشگران ذی صلاح است، اما شاید شنیده باشید که برخی می گویند قرار دادن یک گلدان کاکتوس کنار مودم آثار مخرب این امواج را خنثی می‌کند و این یعنی نیاز پژوهشی توسط شایعه پاسخ داده شده است.

پژوهش ابزاری برای اظهار نظر در مورد ناشناخته ها است


دکترمطهر پژوهش را ابزاری دانست که از طریق آن می‌توان در مورد ناشناخته ها اظهار نظر درست ارائه داد، عنوان کرد: از طریق پژوهش می توان جامعه را از بسیاری مشکلاتی که با آن درگیر است و یا در آینده درگیر خواهد شد نجات داد.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا با بیان اینکه استفاده از ابزار پژوهش باعث می‌شود تا کیفیت زندگی مردم ارتقا پیدا کند، تصریح کرد: پژوهشگران افرادی هستند که با ابزار علمی که در دست آن ها است کمک به داشتن جامعه ای با رفاه بیشتر می کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در دانشگاه با ابزار پژوهش آشنا می‌شوند و وقتی دانش آموختگان دانشگاهی وقتی وارد اجتماع شوند، می توانند مسائلی که در زمینه های تخصصی و یا حتی غیر تخصصشان را حل کنند.


برپایی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان و اساتید دانشگاه شهرضا در نمایشگاه هفته پژوهش


دکترمطهر با بیان اینکه از 21 آذر تا 27 آذر ماه به نام هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شده است، عنوان کرد: در دانشگاه شهرضا در این هفته نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی دانشجویان و اساتید ارائه می‌شود.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا تصریح کرد: از جمله موضوعاتی که در این نمایشگاه مطرح شده مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر، نانوفناوری، بازی های رایانه‌ای، اپلیکیشن‌های موبایل، سازه های سبک و … است.

وی تاکید کرد: هدف از این نمایشگاه آشنایی دانشجویان با پژوهش و ایجاد انگیزه در آنان برای بررسی موضوعات مرتبط با رشته های دانشگاهی خود است.

برپایی سیمنارهای متعدد همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه شهرضا


دکترمطهر با بیان اینکه سمینارهای متعددی توسط اعضای هیات علمی جوان دانشگاه شهرضا ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: موضوعات این سمینارها در زمینه های بروز و جدید علوم و فناوری است که به منظور تبادل اطلاعات اعضای هیأت علمی و آشنایی دانشجویان با زمینه های پژوهشی است.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا ادامه داد: این سمینارها در ساختمان شماره سه دانشگاه شهرضا ارائه می‌شود که موضوعات این سمینارها پژوهش هایی مانند مسائل حل نشده در ریاضیات، نوسانات مزارع توربین باد، انتشار اطلاعات در شبکه های اجتماعی و … است که علاقه مندان می توانند زمان و مکان دقیق آن را از وب سایت دانشگاه مشاهده کنند.

رشد بالای دانشگاه شهرضا در زمینه های پژوهشی

وی با بیان اینکه دانشگاه شهرضا به عنوان یک مرکز نوپای آموزشی و پژوهشی شناخته می شود، تصریح کرد: دانشگاه شهرضا با وجود این نوپایی با توجه به تعداد هیأت علمی و دانشجوی تحصیلات تکمیلی در زمینه تولیدات علمی شروع و رشد خوبی داشته است.

چاپ 20 مقاله عملی و پژوهشی اساتید دانشگاه شهرضا در مجلات معتبر جهان


دکترمطهر با بیان اینکه اساتید این دانشگاه تاکنون حدود 20 مقاله علمی، پژوهشی و ISI که در پایگاهای معتبر علمی نمایه شده اند، چاپ کرده اند، اظهار کرد: برخی از این مقالات چاپ شده از جمله مقالات پراستناد بوده اند.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا اضافه کرد: همچنین موارد متعدد ثبت اختراع داخلی و خارجی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه شهرضا انجام شده است.

همکاری خوب دانشگاه شهرضا با مراکز دولتی و غیردولتی

وی در پاسخ به سوال خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با میزان همکاری دانشگاه شهرضا با ارگان ها و مراکز دولتی و خصوصی، اظهار کرد: همکاری های بسیار خوبی میان اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرضا و مراکز مختلف دولتی و غیردولتی برقرار شده است.


دکترمطهر خاطرنشان کرد: البته به دلیل مشکلات مالی که ارگان های مختلف با آن درگیر هستند، یک سری محدودیت ها در حال حاضر وجود دارد؛ اما این نیاز پژوهشی نیز در بین ارگان های مختلف وجود دارد.

تلاش برای ارائه راه حل برای مشکلات منطقه و شهرستان

معاون پژوهشی دانشگاه شهرضا تاکید کرد: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم با رفع موانع قرادادهای پژوهشی، برای رفع مشکلات منطقه و شهرستان پیشنهادات ثمربخشی ارائه کنیم/

انتهای پیام/

 
   1396/9/25 08:41    تعداد بازدید :  377


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 377
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )