سه شنبه 26 تیر 1397 ساعت 12:30

رییس دانشگاه شهرضا: خبرنگاران نبض تپنده و روح پرشکوه تاریخ بشر هستند

 
 
رییس دانشگاه شهرضا:
 
خبرنگاران نبض تپنده و روح پرشکوه تاریخ بشر هستند

 
 
رییس دانشگاه شهرضا گفت: خبرنگاری تنها یک شغل نیست، بلکه جریانی شخصیت ساز است که عمری با درازای تاریخ بشر دارد، در اصل خبرنگاران نبض تپنده و روح 
پرسشگر جامعه بشری هستند.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا، دکتر امیرحسین علی بیگی صبح روز دوشنبه 16 مردادماه در جلسه‌ای که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در ساختمان مرکزی دانشگاه شهرضا تشکیل شد، با تبریک روز خبرنگار و تشکر از همکاری و تعاملات دوسویه خبرنگاران با دانشگاه عنوان کرد: حمایت از رسانه های بومی هر منطقه در واقع حمایت از پیشرفت و توسعه آن منطقه محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: رسانه‌ها، نقش مؤثری در تقویت هنجارهای مثبت و زدودن ناهنجاریها و فرهنگ پذیری جامعه دارند.

رییس دانشگاه شهرضا بیان کرد: امروزه تکنولوژی با روند شتابانی رشد و توسعه پیدا کرده است و رسانه‌ها نیز باید همپای سایر مظاهر توسعه آن، پیشرفت کنند.


دکتر علی بیگی با تأکید بر لزوم رعایت اصول دموکراسی و آزاداندیشی در اداره رسانه‌ها، عنوان کرد: ارتباطات نباید انحصاری و در دست فرد یا گروه خاصی باشد.

وی در ادامه افزود: رسانه‌ها باید دموکراتیک و واقع نگر باشند، اما آیا در واقعیت نیز همینگونه است؟ مسلماً نیست؛ رسانه‌هایی که با ثروتهای هنگفت لابی صهیونیست اداره می‌شوند مسائل بی اهمیت را بزرگنمایی و مسائل با اهمیت را بی ارزش جلوه می‌دهند.

رییس دانشگاه شهرضا اذعان کرد: امروزه پشت پرده بسیاری از نبردها و اختلافات کشورهای مختلف جهان، تغییرات بهای شاخص بورس و نوسانات قیمت کالاهای اساسی، رسانه های خبری هستند که از سوی کمپانیهای بزرگ اقتصادی حمایت می‌شوند.


دکتر علی بیگی گفت: ژورنالیست بودن واقعاً یک قدرت است، او با ابزار کلمات می‌تواند یک هویت ایرانی اسلامی بسازد، از جنگها جلوگیری و یا مسیر جدیدی را به سوی پیشرفت و توسعه ایجاد کند.

وی تصریح کرد: در عصر حاضر رسانه از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه در جوامع مختلف است و خبرنگار نیز مهمترین رکن آن محسوب می‌شود و رسانه مانند سلاحی است که مهمات ان کلمات است و اگر ملتی بیشتر ین امکانات را داشته باشد و قدرت کلمات خوب مدیریت نشود ملت سربلندی نخواهد بود.

رییس دانشگاه شهرضا اظهار کرد: خبرنگاری تنها یک شغل نیست، بلکه جریانی شخصیت ساز است که عمری با درازای تاریخ بشر دارد و عنصری است که زبانش همچون شمشیری است که کجی های دوران ها را بر ملا  می سازد و در اصل می توان تعبیر کرد که خبرنگاران نبض تپنده و روح پرسشگر جامعه بشری هستند.
 
لازم بذکراست در پایان این مراسم خبرنگاران، نمایندگان مطبوعات و خبرگزاری های شهرستان به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.
 

 
جهت مشاهده گزارش تصویری مراسم اینجا کلیک نمایید

   1396/5/21 09:23    تعداد بازدید :  302


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 302
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )