سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 20:50

دکتر کریم زاده خبر داد: تفاهم نامه همکاری مرکز آموزش عالی شهرضا و پژوهشگاه دانش های بنیادی


دکتر کریم زاده خبر داد:
تفاهم نامه همکاری مرکز آموزش عالی شهرضا و پژوهشگاه دانش های بنیادی

 
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی شهرضا ؛ تفاهم نامه همکاری مرکز آموزش عالی شهرضا و پژوهشکده ریاضیات- پژوهشگاه دانش های بنیادی با حضور مسئولین عصر روز چهارشنبه 3 آذر ماه در شعبه اصفهان منعقد گردید.

در این جلسه دکتر اعظم رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادی شعبه اصفهان با اشاره به تاسیس این پژوهشگاه در سال 68 با ریاست دکتر محمدجواد لاریجانی،  یکی از مزایا و موفقیتهای این پژوهشگاه را پژوهش محور بودن و رفع نیازهای محققین دانست.

وی در ادامه افزود : اولین و تنها شعبه IPM (پژوهشگاه دانشهای بنیادین) در اصفهان تاسیس شد که هم اکنون دارای50 نفر محقق، شامل 5 نفر محقق ارشد و 15 محقق نفر مقیم و 16 محقق نفر غیرمقیم و 7 نفر دانشجوی پسا دکتری هست که در حال تحقیق و پژوهش در زمینه ریاضیات هستند.

دکتر اعظم عنوان کرد : از جمله هدف‌هايي که پژوهشگاه از بدو تأسيس خود دنبال کرده ايجاد و توسعة شبکة ارتباطي بين دانشگاه‌ها و مؤسسات علمي و تحقيقاتي داخل و خارج کشور بوده که به اين منظور، شبکة علمي‌ـ‌تحقيقاتي ايران (ايرانت) را تاسیس کرده است .

وی درپایان گفت: تفاهم نامه های همکاری این پژوهشگاه و دانشگاههایی همچون اصفهان ،صنعتی اصفهان، شهرکرد، خوانسار و شهرضا باعث انسجام و همکاری بیشتر علمی و بالابردن سطح علمی اساتید و دانشجویان دانشگاههای همجوار خواهد شد.

در ادامه دکتر کریم زاده رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا  هدف از انعقاد این تفاهم نامه را گسترش همکاری در زمینه فعالیت های پژوهشی و فناوری، استفاده بهینه از امکانات و توانایی های یکدیگر به منظور بر طرف نمودن نیازهای علمی متقابل عنوان کرد و افزود:از مفاد این تفاهم نامه می توان به برگزاری همایش ها ، سمینارها و کارگاه های پژوهشی، اجرای طرح های پژوهشی (نظری و کاربردی) مشترک، اجرای پروژه های مشترک میان رشته ای جهت تولید دانش، توسعه دانش فنی و نوآوری و فراهم نمودن بسترهای مناسب برای فعالیت های پژوهشی و انتشار کتب و مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه های تحقیقاتی مشترک نام برد.

گفتنی است پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي مؤسسه‌اي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات، و فناوري است که در سال 1368 با نام «مرکز تحقيقات فيزيک نظري و رياضيات» تأسيس شد و هدف اولية آن پيشبرد پژوهش و نوآوري در اين دو رشته و ضمناً فراهم آوردن الگويي بود که به ترويج و اعتلاي فرهنگ پژوهش در سطح کشور کمک کند.

ازجمله طرح‌ها و پروژه‌هاي تحقيقاتي در مقياس ملي که اجراي آنها به پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي واگذار شده است میتوان به مجوز ثبت دامنة .ir (دامنة اينترنتي کشوري ايران که زیر نظر این پژوهشگاه فعالیت میکند)،رصدخانة ملي ايران، شتابگر خطي Mev10،  چشمه نور ايران و مرکز محاسبات ملي با توان بالا و غیره نام برد/. 
 
 

 

   1395/9/20 10:16    تعداد بازدید :  935


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 935
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )