چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 04:37

مراسم جشن روز دانشجو و تجلیل از برگزیدگان علمی و ورزشی دانشگاه برگزار گردید


مراسم جشن روز دانشجو  و تجلیل از برگزیدگان علمی و ورزشی دانشگاه برگزار گردید
 
به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه شهرضا،مراسم 16 آذر روز دانشجو به همراه تجلیل از برگزیدگان علمی و ورزشی و با حضور هیئت ریسه و مسئولین دانشگاه صبح روز سه شنبه 16 آذر ماه در سالن شهرداری شهرضا برگزار گردید .

در این مراسم 
دکتر حمیدرضا کریم زاده رئیس دانشگاه شهرضا گفت:انقلاب اسلامی سرآغاز تحولی نو در عرصه دانش و دانش اندوزیست و روز دانشجو نماد دانش و عینیت بخشیدن به  آرمان های بلند انقلاب و روز ارج نهادن به دانشجوست .
 
وی افزود:به طور کلی از نگاه قرآن بالاترین درجه کمال از آن مومنان و عالمان است و همانگونه که در قرآن آمده است خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و علم به آن ها داده شده درجات عظیمی می بخشد پس بایستی فرصتی که امروز در اختیار شما قرار داده شده است را غنیمت شمارید.

و در ادامه با  اشاره به کلام امام خمینی (ره)  که می فرمایند: یکی از رازهای استمرار هر انقلاب جامعه علمی و دانشگاهی آن است، به نقش دانشجو در سلامت و سعادت جامعه تاکید کرد.

 
دکترکریم زاده رسالت دانشگاه اسلامی را تربیت انسان ها دانست و گفت:هدف اساسی دانشجو رسیدن به کمالات والای انسانی است و دانشجو باید در قبال سرنوشت جامعه با کوله باری از تعهد و دانش به نقادی و اصلاح بپردازد و دانشجوی مسلمان باید آیینه فرهنگ اسلام باشد و در پی تلاش،دقت،پیشرفت ،شکوفایی،عدالت خواهی و نشاط باشد. بنابراین ایجاد نشاط و پویایی با فعالیت دانشجو محور در کانونها و انجمن های علمی و فرهنگی میسر می گردد .

 
دکتر کریم زاده در پایان با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی در پی آن است که با سست کردن پیوند های دانشجو با خط ولایت و دور کردن این قشر متفکر از دامان علم ، جهاد علمی کشور را متوقف نماید اما مجاهدت دانشجویان دشمن را قطع یقین مایوس خواهد کرد.

مراسم 16 اذر روز دانشجو با اجرای گروه موسیقی دانشگاه و تجلیل از برگزیدگان علمی و ورزشی به پایان رسید./

تنظیم خبر؛ محمد مهدوی
عکس ؛ سپهر پور خجسته - حامد زارعیان 
 
 
 
 
 
 
 
 

   1395/9/20 09:00    تعداد بازدید :  599


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 599
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )